За пореден път в навечерието на Коледните и новогодишни празници музеят в Смолян отваря врати етнографската работилница за изработване на традиционна родопска сурвачка.
Идеята е децата и младите хора, посетили нашата работилница да се запознаят с българските традиции по Коледа и Сурвак и изработването на сурвачки у нас и по-специално в родопските селища. Музейните експерти предоставят възможност участниците в етнографската работилница да покажат наученото и приложат  творческо въображение като сами направят сурвачка.
Най-добрите сурвачки като израз на съхранени традиции и творчество по отношение на форма, колорит и съчетание на материали ще бъдат изложени в експозиционните зали на музея.

Музейната работилница ще отвори врати на 13 декември (понеделник) 2010 г. от 14.00 часа. Тя ще работи ежедневно през седмицата до 17 декември (петък) от 14.00 часа до 16.00 часа. Желателно е да се направи предварителна заявка.

Материалите за работа са осигурени.
За справки и заявки – на телефон: 6 57 53 и 6 27 27.