На 15 септември 2010 година стартира музейна образователна програма КОНКУРС за рисунка на тема „Полковник Серафимов – Освободителят на Родопите”.

Образователната програма се реализира от музейните експерти, съвместно с Регионалния инспекторат по образование в град Смолян и с любезното съдействие на Ротари клуб - Смолян. Посветена е на 150 годишнината от рождението на полк. Серафимов и 98 години от Освобождението на Родопите.
Целта на конкурса е формиране интерес у децата към музея като източник на знания по история, стимулиране развитието на творческото им въображение и обогатяване познанията им по темата.
Конкурсът е насочен към ученици от пети до осми клас. Могат да се представят творби в различни техники, материали и формат.
Срокът за представяне на рисунките е 18 октомври 2010 г. в РИМ – Смолян.
На 21 октомври 2010 г. (четвъртък) от 15.00 часа в залите на музея ще бъдат представени и наградени отличените творби.

За въпроси и справки:
тел.: 6-57-53; 6-27-27